DVIJE GODINE MUZEJA

• Category: Muzeji
  • Published: Sunday, 04 March 2012 23:00
Muzej krapinskih neandertalaca posjetilo je u dvije godine 270.000 osoba, što je vrlo dobar rezultat, ravan posjećenosti sličnih muzeja u europskim višemilijunskim gradovima, ili posjetu deset puta većeg Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu, istaknuo je na proslavi druge obljetnice Muzeja krapinskih neandertalaca jedan od njegovih autora - arhitekt Željko Kovačić. Kako bi muzej i dalje bio zanimljiv turistima, treba mu dati novu atraktivnost, rekao je Kovačić, dodajući da je potrebno završiti projekt 'prapovijesnog parka' koji bi posjetitelje cijeli dan zadržao u Krapini. Goranka Horjan, ravnateljica Muzeja Hrvatskog zagorja u sklopu kojeg djeluje i krapinski muzej predstavila je internetsku stranicu koja će, kako je rekla, poslužiti boljoj promociji tog muzeja izvan granica Hrvatske, posebice u susjednim zemljama iz kojih se očekuje najviše posjetitelja. Izložbeni prostor muzeja autora Željka Kovačića i paleontologa Jakova Radovčića smješten je između dvaju brdašaca - Hušnjakova i Josipovca u blizini Krapine, a ima 1200 metara četvornih i podijeljen je na dvije etaže. Krapinski neandertalac predstavljen je u polušpilji hiperrealističnim skulpturama francuske kiparice Elisabeth Daynes.